3 najlepsze zioła na sen

Natłok zadań, intensywny czas w pracy i w domu, choroby, brak snu i nadmiar zajęć sprawiają, że mimo zmęczenia są momenty, kiedy wycieńczony organizm nie jest w stanie zrelaksować się na tyle dobrze, żeby zasnąć i się zregenerować. Zioła lecznicze pomogą.

Melisa


Najbardziej popularne w dzisiejszych czasach herbatki produkowane są właśnie z melisy. Działająca wyciszająco i uspokajająco ukoi zszargane nerwy i ułoży chaotycznie porozrzucane w głowie myśli, które nie pozwalają zasnąć. Ciepła herbata z pachnących cytryną listków sprawi, że sen przyjdzie zdecydowanie szybciej. Zioła lecznicze warto kupić tutaj.

Lawenda


Cudowny zapach kwiatów lawendy dotrze do nadwyrężonych zmysłów podczas aromatycznej kąpieli, która zrelaksuje napięte mięśnie i pozwoli ciału odpocząć w ciepłej, przyjemnej, aromatycznej wodzie słodko pachnącej lawendą. Unoszące się na powierzchnią wody olejki eteryczne spełnią swoje zadanie na tyle dobrze, że po osuszeniu skóry grubym ręcznikiem nie będzie już czasu na kolację, bo nogi zaprowadzą prosto do łóżka.

Kozłek lekarski


Najmocniejszy z wymienionych ziół – idealny na zszargane nerwy, działa silnie uspokajająco. Przygotowany w formie naparu wykazuje silne działanie odprężające i przeciw nerwowe. PO jego wypiciu zarówno ciało jak i umysł pozwolą sobie na odrobinę zapomnienia powoli pogrążą się w uzdrawiającym śnie, do którego nie były zdolne przed wypiciem aromatycznego, zdrowego napoju stworzonego z interesującego zioła.