5 najlepszych preparatów z dzikiej róży

dzika roza

O prozdrowotnej specyfice krzewów dzikiej róży wiadomo nie od dziś. Szczególnie cenne są owoce, które zawierają najwięcej witamin i substancji udowadniających właściwości lecznicze dzikiej róży. Ważne jest jednak w jakiej postaci oraz ilości preparaty z dzikiej róży będą zażywane. 

Dzika róża w płynie i w kapsułce


Na rynku dostępnych jest wiele różnych przetworów i preparatów z dzikiej róży. W sklepach ze zdrową żywnością zakupić można 5 najlepszych naturalnych preparatów z dzikiej róży:
1.herbaty – dostępne w wielu opcjach np. owoc dzikiej róży solo albo ze smakowymi dodatkami
2. suszone owoce – naturalne, ekologiczne, wysuszone bez chemicznych dodatków i konserwantów
3. sok naturalny – dostępny w wielu różnych pojemnościach i w połączeniu z innymi owocami dla wprowadzenia różnorodności smaku i wzmocnienia efektu leczniczego
4. owoce sproszkowane – idealne jako dodatek do wszystkiego – owsianek, koktajli, batonów czy przekąsek
5. konfitury z dzikiej róży – zdrowy zamiennik dżemów i marmolad
W wersji aptecznej spotkać można różnorodne preparaty zawierające wyciąg z dzikiej róży w formie kapsułek do połykania lub soków i syropów.

Dzika róża właściwości


Warto pamiętać o spożywaniu preparatów zawierających wyciąg z dzikiej róży, gdyż ich wszechstronne pozytywne działanie na organizm człowieka może przynieść widoczne rezultaty. Dzięki wyjątkowo bogatej zawartości witaminy C, dzika róża wpływa na poprawę odporności organizmu i wspiera zwalczanie wolnych rodników. Tym samym przyczynia się do zachowania piękna i młodości skóry, jak i całego organizmu.

About the Author

You may also like these