Alergia pokarmowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Z problemami pokarmowymi boryka się wiele osób. Warto widzieć, że wiele takich problemów wywoływanych jest przez reakcję alergiczną. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie diety eliminacyjnej.

Czym jest alergia pokarmowa?

Alergia pokarmowa https://www.aptekagalen.pl/apteka-krakow to występowanie specyficznych reakcji na określone pokarmy. Wśród pokarmów wywołujących alergię pokarmową wymienić można mleko krowie, orzeszki ziemne, soję, jajka, pszenicę i ryby. U osób cierpiących na alergię pokarmową spożycie wymienionych pokarmów może wywołać takie objawy jak pokrzywka, świąd, obrzęk jamy ustnej, ból brzucha czy wymioty.

Dieta eliminacyjna

Jak wspomniano, w przypadku alergii pokarmowej skutecznym rozwiązaniem może być zastosowanie diety eliminacyjnej. Polega ona na eliminacji w diecie potencjalnych alergenów. Najpowszechniejszym alergenem jest białko. Dlatego w diecie eliminuje się wszelkie produkty, które zawierają w swoim składzie właśnie białko. Poza dietą eliminacyjną w radzeniu sobie z alergią stosować można również odpowiednie leki. Te oferuje m.in. apteka Galen w Krakowie.

Leczenie alergii pokarmowej

W radzeniu sobie z alergią pokarmową stosować można leki przeciwhistaminowe. Z pewnością przynieść mogą one sporą ulgę, zwłaszcza w przypadku zespołu alergii jamy ustnej. Często również stosuje się doustnie glikokortykosteroidy. Eliminują one cięższe objawy alergii pokarmowej. Osoby, które alergię pokarmową przechodzą bardzo ciężko, zaopatrzone powinny być w ampułkostrzykawkę z adrenaliną. To na wypadek reakcji anafilaktycznej. Różne środki łagodzące objawy alergii pokarmowej zakupić można we wspomnianej już aptece Galen w Krakowie.

About the Author

You may also like these