Co należy mieć w domu na przeziębienie?

Zazwyczaj nikt z nas nie kupuje i przechowuje leków na czarną godzinę, jednak jest pewien zestaw składników i tabletek, jaki powinniśmy mieć pod ręką, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy osłabienie organizmu bardzo mocno daje nam się we znaki. Dopiero przy pierwszych objawach przeziębienia udajemy się do apteki, gdzie z pomocą farmaceuty, wybieramy te najbardziej nam odpowiadające, a to błąd, ponieważ leki bez recepty, a szczególnie tabletki na przeziębienie, powinniśmy mieć zawsze w domowej apteczce.

Organizacja domowej apteczki


Poniżej pokazano zestaw leków, jakie powinny się znaleźć w domowej apteczce:
1. Leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Zazwyczaj te trzy działania posiadają tabletki na przeziębienie, które są wieloskładnikowe i zawierają paracetamol, kwas acetylosalicylowy, pseudoefedrynę, a także kofeinę. Stosując leki wieloskładnikowe, należy zorientować się w składach innych przyjmowanych przez nas leków, ponieważ substancje aktywne mogą się powielać. Sprawdź https://www.aptekagalen.pl/przeziebienie-i-grypa
2. Tabletki do ssania na gardło. Na rynku dostępnych jest teraz bardzo dużo wersji, jednak najbardziej poleca się te bez cukru.
3. Uniwersalny syrop przeciwkaszlowy, który może być stosowany zarówno przy mokrym, jak i suchym kaszlu.
4. Maści rozgrzewające.
5. Olejki do inhalacji, najlepiej z eukaliptusem, miętą, jałowcem oraz olejkiem goździkowym.
6. Zioła pomagające przy osłabieniu, są to owoce dzikiej róży, kwiaty lawendy i lipy, czarny bez, szałwia, mięta oraz tymianek.

About the Author

You may also like these