Czy styl życia wpływa na płodność?

Szacuje się, że cywilizacyjne choroby układu krążenia odpowiadają za przedwczesny zgon co drugiego Polaka, a prawie jedna trzecia mieszkańców naszego kraju cierpi na choroby dietozależne. Nawet jeśli nie cierpisz na otyłość, nadciśnienie czy cukrzycę, współczesny styl życia ma negatywny wpływ na bardzo wiele funkcji naszego organizmu, między innymi płodność.

Coraz więcej kobiet decyduję się na pierwsze dziecko po trzydziestce, jednak wtedy funkcjonowanie układu rozrodczego może już być zaburzone przez niewłaściwe nawyki żywieniowe i siedzący tryb życia. Zazwyczaj nie jest to jednak nic nieodwracalnego, wystarczy wprowadzić kilka zmian do swojej codziennej rutyny.

Dorosłym zaleca się 60 – 90 minut wysiłku fizycznego dziennie, jednak nie oznacza to od razu konieczności ostrych treningów na siłowni. Wystarczy, zamiast jazdy samochodem, zdecydować się na spacer, a przy większej odległości na rower.

Co do nawyków żywieniowych, rezygnacja z fast foodów, napojów gazowanych i przesadnej ilości kawy i alkoholu jest już dużym krokiem do przodu. Warto również suplementować swoją dietę, co daje pewność, że dostarczymy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Jednym z dostępnych na rynku suplementów skomponowanych specjalnie dla kobiet jest Proxeed Women. W skład Proxeedu Women wchodzą witaminy i minerały wspierające naszą płodność.

Jeśli starasz się o dziecko już ponad rok, albo po prostu jesteś zaniepokojona możliwymi problemami z płodnością swoją i partnera, zwróć się do swojego lekarza ginekologa lub kliniki leczenia niepłodności.