Dlaczego warto korzystać z piłki rehabilitacyjnej?

Niestety, kontuzje chodzą po ludziach i proces rehabilitacji nie zawsze należy do najłatwiejszych. Oczywiście, można go przyspieszyć i korzystać z ćwiczeń pozwalających na szybszy powrót do zdrowia. Sprzęt rehabilitacyjny i ciągłe konsultacje medyczne to podstawa przy zaawansowanych urazów i na pewno warto z nich korzystać, ale nie wolno też zapominać o dobrym nastawieniu. Piłka rehabilitacyjna to tylko jeden z przedmiotów, które pomagają wrócić do pełnej sprawności. Jakie są jej zalety? Zapraszamy do naszego artykułu.

Zalety piłki rehabilitacyjnej

Posiadanie piłki rehabilitacyjnej – megamedic.pl/pilki-rehabilitacyjne pozwala na rozwijanie mięśni po wypadkach, ale nie tylko. Szczególnie jest polecana przy urazach kręgosłupa i brzuchów. Ćwiczenie z taką piłką pomaga szczególnie osobom, które prowadzący siedzący tryb życia i zajmują się pracą w biurze i ich kręgosłup jest bardzo obciążony. Warto powiedzieć, że jest ona bardzo tania i można ją nabyć za około 60 zł. 

Korzystanie z piłki rehabilitacyjnej jest również stosowane przez zawodowych sportowców, w celu przeprowadzenia treningu ogólnorozwojowego, ale jednak poprawiają zakres ruchowy. Ten rodzaj piłki jest bardzo często wykorzystywany na treningach fitnessu i szczególnie można zobaczyć panie, które trenują właśnie na tego typu piłkach.

Rodzaje piłki rehabilitacyjnej

Najczęściej stosowaną piłką rehabilitacyjną jest wielka okrągła kula posiadająca pasy dookoła niej, ale też wykorzystuje się ją jako piłkę do siedzenia i dzięki niej kręgosłup układa się prawidłowo. Na rynku można znaleźć również inne rodzaje piłek rehabilitacyjnych, które jednak najczęściej różnią się kształtem, a nawet można znaleźć piłki z innych materiałów.

Coraz częściej można spotkać piłki z wypustkami, które przypominają kolce, natomiast ich wygląd jest o wiele mniejszy i mają działać na określone części ciała, jednak wykorzystuje się je również w treningach typu pilates czy joga.

About the Author

You may also like these