Jak pozbyć się bólu przy skręconej kostce?

Każdego dnia mnóstwo osób boryka się z urazem stawu skokowego. Dzieje się tak dlatego, że jest to staw niezwykle skomplikowany i bardzo narażony na urazy. Nie potrzeba wiele by doprowadzić do jego uszkodzenia. Nieprawidłowe ułożenie nogi może doprowadzić do zwichnięcia, skręcenia a nawet złamania.

Czym jest skręcenie kostki?

Do skręcenia stawu skokowego dochodzi w wyniku przekroczenia fizjologicznego zakresu ruchu w tym stawie. Doprowadza to do uszkodzenia torebki stawowej i więzadeł. Z urazami najczęściej borykają się osoby uprawiające sport, jednak jak już wspomniano, o uszkodzenie tego stawu nie tak trudno, więc każdy jest tak naprawdę narażony na taki uraz. Oczywiście wytrzymałość stawu skokowego to kwestia indywidualna. Silny ból występujący zazwyczaj po bocznej stronie stawu skokowego to pierwszy objaw skręcenia. Zastosowanie stabilizatora kostki jest w tym przypadku jak najbardziej zalecane, zanim jednak to zrobimy, warto skonsultować uraz z lekarzem.

Orteza – jak działa i kiedy ją stosować?

Orteza kostki ma na celu stabilizację stawu skokowego. Funkcja jest podobna jak przy gipsie, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z produktem o niebo lżejszym, a więc bardziej komfortowym w użytkowaniu. Poruszanie się z taką ortezą jest o wiele prostsze niż w przypadku noszenia gipsu. Stabilizator kostki nie odciąża nogi w sposób całkowity (tak jak przy gipsie), w związku z czym kończyna podlega ciągłej rehabilitacji. Ortezę kostki można nosić również profilaktycznie. Podczas jej noszenia wytwarza się ciepło , zwiększa się cyrkulacja krwi. Ból dzięki temu jest mniejszy, a gojenie postępuje szybciej. Jest to też dobry sposób na uśmierzenie bóli reumatycznych. Sklepy medyczne oferują szeroki wybór stabilizatorów. Aby dobrać produkt idealny dla siebie warto skonsultować zakup ze specjalistą takim jak w sklepie internetowym megamedic.pl.

About the Author

You may also like these