Jak sobie poradzić z zaparciem

tabletki na przeczyszczenie

Siedzący tryb życia i dieta uboga w błonnik, to czynniki, które sprzyjają zaparciom. Należ starać się unikać tego typu sytuacji, gdyż powodują one dysfunkcję układu pokarmowego i sprzyjają odkładaniu się toksyn w organizmie.

Jeżeli jednak zdarzy się problem z wypróżnieniem i nie minie następnego dnia, należy sięgnąć po tabletki na przeczyszczenie. Jest ich duży wybór w aptece bądź zielarni.

Tabletki na przeczyszczenie przeważnie zawierają naturalne składniki, czyli substancje pochodzenia roślinnego. Ich działanie polega na zwiększaniu perystaltyki jelita grubego, co ułatwia wypróżnienie.

Podczas stosowania takiej kuracji należy pić dużo wody, w celu rozrzedzenia mas kałowych. Niestety, niektóre ze składników tabletek na przeczyszczenie działają w sposób drażniący na śluzówkę jelita, co może powodować bóle brzucha.

Przed użyciem tabletek na przeczyszczenie trzeba dokładnie zapoznać się z ulotką na temat działania leku i koniecznie zwrócić uwagę na to ile czasu należy go brać i w jakich ilościach. Zbyt mała ilość może spowodować brak widocznego działania, natomiast nadmiar przyjętych tabletek spowoduje bardzo nieprzyjemne skutki w postaci silnego bólu brzucha.

Ponadto spożycie nadmiernej ilości tabletek na przeczyszczenie może doprowadzić w końcowym etapie do rozwolnienia i zaburzenia równowagi elektrolitowej organizmu.

Leki roślinne nie zawsze są w pełni bezpieczne. Dlatego tak ważne jest, aby stosować je zgodnie z zaleceniami lekarza lub z ulotką zawierającą opis danego leku.

About the Author

You may also like these