Jak używać wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne

Obecnie podczas laktacji wiele kobiet ma problemy z niekontrolowanymi wyciekami mleka. Otóż bardzo często nawet kilka kropli mleka pozostawia nieestetyczne ślady na ubraniach. Z tego powodu większość pań stosuje wkładki laktacyjne. Wkładki te dają każdej kobiecie poczucie komfortu i świeżości.

Czym są wkładki laktacyjne?

Wkładki używane podczas laktacji to produkt o niewielkich rozmiarach oraz wykonany z różnych tworzyw. Wkładka ma za zadanie ochraniać ubranie lub bieliznę kobiety przed wyciekami mleka. Tak więc dzięki niej na bieliźnie kobiecej nie pojawiają się nieestetyczne plamy. Ponadto wkładki laktacyjne (https://milklab.pl/32-wkladki-laktacyjne) stosowane są także w celu ochrony biustonosza przed przemoczeniami. Warto zaznaczyć, że w okresie zaawansowanej ciąży następuje dość duży wyciek mleka. Pomimo tego po kilku tygodniach ulega stabilizacji, a co za tym idzie, kobiety nie muszą już korzystać z wkładek laktacyjnych.

Wkładki laktacyjne

Dlaczego warto zastosować wkładki laktacyjne?

Wkładki ochronne posiadają wiele zalet. Najważniejszą korzyścią zastosowania wkładek jest zmniejszenie bólu podczas karmienia. Mianowice wkładki powodują, że przestrzeń pomiędzy sutkiem a biustonoszem staje się miększa. Tak więc w trakcie przystawiania dziecko do piersi nie dochodzi do skaleczeń czy otarć. Poza tym wkładki dla karmiących mam nie tylko chronią bieliznę, ale tak odzież wierzchnią przed mokrymi plamami. Poza tym pomagają one kobietom unikać zakłopotania, które wynika zazwyczaj z zamoczenia odzieży. Podsumowując, oczywiście warto używać wkładki do laktacji.

About the Author

You may also like these