Jak walczyć z reumatyzmem?

Kiedy ból stawów i kości nie pozwala normalnie wstać z łóżka, praktycznie każdy ruch ciała może się stać torturą. W taki właśnie sposób objawia się zespół 200 schorzeń stawów i kości, które określa się wspólną nazwą jako reumatyzm. Sprawdź jak skutecznie walczyć z tą chorbą cywilizacyjną. 

Rehabilitacja ruchowa to podstawa

Terapia reumatyzmu powinna mieć charakter kompleksowy. Za każdym razem musi obejmować indywidualny dobór środków farmakologicznych, tj. suplement diety arthrorevital complex, dietę i szereg metod rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja ruchowa, bez której stawy ulegają zniekształceniom ma podstawowe znaczenie w leczeniu i profilaktyce chorób o podłożu reumatologicznym. Brak ruchu niekorzystnie wpływa na odżywianie chrząstki stawowej, a tym samym na wytwarzanie specjalnego płynu, który zmniejsza tarcie pomiędzy poszczególnymi elementami tworzącymi staw. 

Suplementacja arthrorevital complex

Preparaty na reumatyzm znacząco redukują produkcję mediatorów zapalenia. Są to substancje odpowiedzialne za pojawienie się choroby i są wytwarzane przez białe krwniki. Choć w leczeniu reuatyzmu najważniejsza jest rehabilitacja ruchowa, nie wolno także zapominać o odpowiedniej suplementacji, np. za pomocą suplementu arthrorevital complex.

Profilaktyka wzmocnienia kości i stawów, a co za tym idzie niwelowania nieprzyjemnych skutków reumatyzmu, obejmuje zatem nie tylko leki przeciwbólowe czy przeciwzapalne, ale także suplementowanie substancjami efektywnie chroniącymi nasz układ kostny.

About the Author

You may also like these