Jak zapewnić sobie świeży oddech?

prawidłowa higiena jamy ustnej

Nieświeży oddech to niezwykle powszechny problem, który rodzi wiele kompleksów i utrudnień w kontaktach międzyludzkich, a nawet może być źródłem konfliktów. Warto zadbać, by móc zawsze pochwalić się świeżością jamy ustnej, zwłaszcza że nie jest to trudne.

Co można zrobić?

Po pierwsze, trzeba sprawdzić, czy nie ma się ubytków i innych chorób jamy ustnej, gdyż jeśli takowe problemy istnieją, nawet najlepsza higiena jamy ustnej nic nie zmieni. Niewielki odsetek ludzi ma też przykrą woń z ust na skutek problemów zdrowotnych, zwykle gastrycznych. Kiedy zaś takie przypadki można wykluczyć, trzeba skupić się na pielęgnacji jamy ustnej, gdyż to od tego zależeć będzie, czy nie pojawią się bakterie powodujące nieświeży oddech.

prawidłowa higiena jamy ustnej

Jak powinna wyglądać prawidłowa higiena jamy ustnej?

Bardzo wiele osób dziwi się, że ma nieświeży oddech skoro sumiennie myją zęby każdego dnia, rano i wieczorem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo działania te są podstawowe, a nie wystarczające. Pielęgnacja jamy ustnej koniecznie musi też obejmować nitkowanie zębów. Pozwala ono dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, do których włosie szczoteczki nie sięga, a w których bardzo często gromadzą się resztki jedzenia. Jeśli nie stosuje się nici dentystycznej, nie można powiedzieć, że ma się idealnie czystą jamę ustną i spodziewać się, że oddech będzie świeży.

Bardzo dobrym uzupełnieniem dla szczotkowania i nitkowania będzie też sięgnięcie po antybakteryjny płyn do płukania ust. Można stosować go po tych zabiegach lub w ciągu dnia, dla odświeżenia oddechu.

About the Author

You may also like these