Jakie właściwości wykazuje olej CBG?

cbg

Natura dała ludziom praktycznie wszystko, aby mogli oni utrzymać się przy zdrowiu i życiu. Przecież człowiek ma do dyspozycji chociażby czosnek, będący naturalnym antybiotykiem, napar z liści lipy, skutecznie obniżający gorączkę czy też różnego rodzaju oleje działające kojąco na skórę. Wśród roślin znajdują się też takie, które wywołują mieszane uczucia co do ich stosowania w medycynie alternatywnej czy ogólnie, codziennym życiu. Taką rośliną jest na przykład konopia.

Do czego wykorzystywane są liście konopi i olej CBG?

Większość osób zapytana o skojarzenia z konopiami, bez wahania odpowiada o substancjach psychoaktywnych, mając na myśli popularną marihuanę. Substancja THC, która odpowiedzialna jest za wywoływanie stanu odurzenia, rzeczywiście pozyskiwana jest z tej rośliny. Jednak na przykład jeśli weźmie się pod uwagę konopię siewną – tutaj substancją czynną pozyskiwaną z jej liści jest drogocenny olej cbd. Właściwości tego preparatu są coraz to powszechniej znane i coraz śmielej wchodzi on na rynek jako skuteczny lek na wiele dolegliwości. Mniej znaną substancją jest jednak inny kanabinoid – którym jest CBG. Warto poznać dobroczynne działanie również jego.

cbg

Jakie są właściwości oleju CBG?

Kanabinoid CBG, zwany również kannabigerolem, występuje w niewielkim stężeniu w konopiach siewnych. Być może dlatego olej cbg jest dzisiaj mniej znany i, póki co, mniej przebadany. Już teraz można jednak wskazać jego liczne właściwości prozdrowotne, ponieważ działa on przeciwwymiotnie i przeciwzapalnie na jelita. Dobrze również wpływa na leczenie stanów depresyjnych i lękowych.

About the Author

You may also like these