Jakie właściwości zdrowotne ma czystek kreteński?

Oryginalny czystek kreteński może pochwalić się wieloma drogocennymi właściwościami zdrowotnymi, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznej roślinie, która porasta skaliste zbocza Morza Czarnego i Morza Śródziemnego.

Jakie właściwości?

Czystek kreteński ceniony jest przede wszystkim za rewelacyjne właściwości przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Warto wspomnieć także o tym, że czystek posiada właściwości antyoksydacyjne, czyli skutecznie neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne nie tylko na wywołanie wielu groźnych chorób, ale również na szybsze starzenie się organizmu. Do wyboru są nie tylko rewelacyjne napary z czystka kreteńskiego, ale również wygodne kapsułki. W wielu renomowanych sklepach znaleźć można także płukanki do gardła. W medycynie dużym zainteresowaniem cieszy się żywica labdanum, która jest pozyskiwana właśnie z tej rośliny.

Jak czystek kreteński działa na organizm?

Kreteński czystek nie tylko dodaje energii, ale również wspiera funkcjonowanie całego układu odpornościowego. Wspomniany powyżej napar doskonale sprawdzi się przede wszystkim przy różnego typu infekcjach wirusowych. Systematyczne spożywanie naparu znacząco wspomaga organizm w czasie osłabienia i rekonwalescencji po chorobie. Czystek kreteński wzmacnia dodatkowo naczynia krwionośne i redukuje powstawanie niebezpiecznych zakrzepów. Roślina hamuje uwalnianie histaminy, dlatego też jest dobrym wyborem dla alergików, którzy chcą zmniejszyć reakcje alergiczne. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się specjalny olejek z czystka kreteńskiego, który skutecznie hamuje wzrost bakterii odpowiedzialnych za wywołanie boreliozy. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że czystek jest pomocny przy biegunce i wiele osób stosuje go przy trudno gojących się ranach. Nowością na rynku są specjalne preparaty, dzięki którym można rozwiązać problemy skórne i raz na zawsze pozbyć się kłopotliwego łupieżu.

About the Author

You may also like these