Karmienie piersią, a alergia pokarmowa

Laktatory szpitalne

Karmienie dziecka mlekiem naturalnym z piersi matki wydaje się oczywistym rozwiązaniem i faktycznie to, co naturalnie zwykle bywa najlepsze. Zdarza się, jednak że dziecko źle reaguje na naturalne mleko, a więc ma zaparcia, biegunkę, czy wymioty.

Karmienie piersią to przede wszystkim dieta

Mleko matki zapewnia pełnię składników odżywczych aż do 6 miesiąca życia dziecka. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które poza samym karmieniem pozwala rozwinąć bliskość między noworodkiem a matką. Jest to ważny czynnik psychologiczny, na który zwraca się coraz to większą uwagę, gdy technologia pozwala na produkcje niemal identycznego mleka modyfikowanego.

Jeśli jednak matka chce koniecznie karmić piersią, to przede wszystkim musi bardzo starannie dbać o swoją dietę. Problemy noworodka z przetwarzaniem pokarmu mogą oznaczać popularną alergię pokarmową. Co zrobić w takim wypadku?

Laktatory szpitalne

Przede wszystkim należy prześledzić czy ktoś w naszej rodzinie, również po stronie ojca, ma uczulenie na dane produkty i po prostu je wyeliminować. Istnieje też popularne przekonanie, że wystarczy pozbyć się z diety popularnych produktów wywołujących alergię jak: nabiał (mleko krowie), orzechy, jaja kurze czy zboża. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie, bo dziecko niekoniecznie ma na nie uczulenie, a eliminując te składniki, ograniczymy mu dostęp do wartości odżywczych. Co więc zrobić najlepiej?

Warto śledzić swoją dietę, nawet spisywać ją w notesie wraz z reakcją malucha na karmienie piersią. Jeśli tylko maluch doświadczy zaparcia, biegunki, czy wymiotów, to od razu będziemy mieć zbiór składników, które matka powinna wyeliminować z diety.

Karmienie piersią, a co jeśli nie ma nas w domu?

Noworodek domaga się karmienia co 2-3 godziny podczas dnia, więc co jeśli będziemy poza domem? Z pomocą przychodzą nam laktatory szpitalne, w które warto się wyposażyć (tutaj więcej szczegółów). To urządzenie pozwoli matce odessać mleko z piersi do butelki, a podać będzie je mógł ktokolwiek.

About the Author

You may also like these