Kiedy stosować czopki na hemoroidy?

Czopki na hemoroidy to jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych środków w przypadku żylaków odbytu. Problem ten dotyka głównie osoby, które stosują nieodpowiednią dietę, wykonują pracę siedzą i mają niewiele ruchu. Czopki na hemoroidy mogą pomóc w zmniejszeniu dolegliwości związane z występowaniem tego schorzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się kiedy warto zastosować czopki na hemoroidy, czytaj dalej! Znajdziesz tu kilka praktycznych odpowiedzi.

Jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i kiedy zastosować czopki na hemoroidy?

Objawy w przypadku, których warto sięgnąć po czopki na hemoroidy, to przede wszystkim swędzenie, uszkodzenia śluzówki odbytu, ale też wydzielina. Często hemoroidy dają wrażenie, że nie do końca się wypróżniamy. Czasem zdarza się, że guzek, który wcześniej był wewnątrz wypada, a następnie cofa się.

Dobre czopki na hemoroidy powinny zwalczyć ból, pieczenie, świąd, a także zniwelować stany zapalne. Każde zastosowanie produktu leczniczego należy jednak skonsultować z lekarzem. Nie wszyscy mogą stosować czopki na hemoroidy. Dla niektórych osób lepszym rozwiązaniem będą maści lub tabletki. Zobacz: https://www.aptekagalen.pl/hemoroidy

Co znajduje się w składzie czopków na hemoroidy?

Dzięki zawartości odpowiednich składników czopki na hemoroidy wykazują swoje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwświądowe. Najczęściej w czopkach znajdziemy:

Benokainę

Środek z grupy estrów, stosowany do znieczuleń miejscowych. Benzokaina rozpuszcza się w etanolu. Nie ma zapachu i ma kolor biały.

Zawsze przed użyciem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą i dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

About the Author

You may also like these