Kiedy warto zażywać kannabidiol?

Właściwości lecznicze konopi były znane w dziejach ludzkości  już w starożytności. Zawarta w nich substancja – kannabidiol w przeciwieństwie do marihuany, która to wywołuje odurzenie narkotyczne jest w pełni bezpieczna dla zdrowia człowieka.  

Czym jest kannabidiol?

Kannabidiol to środek, który stanowi jeden z ponad osiemdziesięciu  związków z grupy cząsteczek zwanych kannabinoidami i który to naturalnie występujące w konopiach. W roślinie tej kannabidiol –  CBD oraz narkotyczne THC występują w najwyższym stężeniu, zatem budzą największe zainteresowanie. Kannabidiol, w przeciwieństwie do związku THC nie wywołuje odczucia „odlotu”  narkotycznego oraz nie uzależnia, a co najważniejsze posiada mnóstwo cennych właściwości zdrowotnych. Dziś na rynku można w pełni legalnie zakupić olej z konopi, który to jest w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka. 

Kiedy stosować olej z konopi?

Kannabidiol  bardzo często występuje w postaci oleju konopnego. Jest to preparat doskonale tolerowany przez organizm ludzki. Posiada on cenne właściwości zdrowotne takie jak: neuroaktywne, przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjne, przeciwutleniające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwwymiotne, przeciwpsychotyczne, przeciwalergiczne, immunologiczne oraz dermatologiczne.

Ponadto preparat ten jest odpowiedzialny za poprawny przebieg podstawowych procesów fizjologicznych, wśród których można wymienić: pragnienie, apetyt, odczuwanie bólu, ruch, pamięć oraz sen. 

Olej z konopi to cenny preparat, który powinien znajdować się w każdej domowej apteczce.

Po bliższe informacje zapraszam na tę stronę

About the Author

You may also like these