Maski FFP3 jako ochrona przed koronawirusem

Maski antywirusowe to rozległy temat, o którym można pisać bardzo dużo. Obecnie są one nie tylko doskonałą ochroną przed koronawirusem, ale także dobrym i efektywnym pomysłem na biznes wielu spółek związanych z krawiectwem. Na rynku można dostać maseczki różnego rodzaju, w tym innowacyjne maski FFP3, które wyróżniają się stosunkowo najlepszą ochroną w porównaniu z maskami bawełnianymi lub chirurgicznymi wielokrotnego użytku. 

Maseczka FFP3 – cechy charakterystyczne 

Opisywany produkt charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dokładnym przyleganiem do twarzy, co najlepiej ogranicza możliwości transmisji wirusa SARS-CoV-2. Z tego też powody stanowią one najbardziej rekomendowany środek ochrony. Są także szeroko dostępne, dlatego też z powodzeniem można dostać je nie tylko na aukcjach internetowych czy też na zamówienie, ale także od ręki w wielu sklepach.

Funkcje masek FFP3

Składają się one z wielu warstw. Najczęściej posiadają warstwę wierzchnią, która stanowi barierę antystatyczną i warstwę twarzową, która jest wykonana z materiałów delikatnych dla skóry. Muszą być one hipoalergiczne dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla osoby noszącej tego rodzaju produkt. Należy dodać iż maski FFP3 posiadają także warstwę filtrującą, która zapewnia zatrzymywanie cząstek oraz warswę grafenową, która jest dodatkowo pewnego rodzaju barierą bakteriostatyczną. Więcej w artykule zaprzyjaźnionego bloga: https://dragonmask.pl/blog/czym-sie-rozni-maska-antywirusowa-ffp1-ffp2-ffp3-n95-i-n99

About the Author

You may also like these