Objawy klimakterium – jak sobie z nimi radzić?

menopauza kobieta przekwitanie

Klimakterium zwane potoczenie menopauzą to moment, w którym organizm kobiet w wieku od 45 do 55 lat przechodzi ze stanu płodnego w bezpłodny. To dość trudny czas dla pań, gdyż w ich ciele i funkcjonowaniu zachodzi wiele zmian. Jakie są objawy klimakterium i jak sobie z nimi radzić? Zapraszam poniżej

Masz menopauzę!


„Masz menopauzę!”- to stwierdzenie, które bardzo często słyszą dojrzałe kobiety, które zachowują się inaczej niż zwykle. Jest to bowiem stan, który charakteryzuje się zmianami nastrojów, co spowodowane jest burzą hormonalną zachodzącą w tym czasie w ciele kobiety. W tym okresie panie są bardziej płaczliwe, rozdrażnione, negatywnie nastawione oraz brak im chęci do życia. W tym czasie wielu lekarzy zaleca klientkom wiele odpowiednich środków, które pomagają łagodniej przejść przez ten czas. 

Nieprzyjemne objawy


Objawy klimakterium u każdej z kobiet mogą być różne. Jedne odczuwają depresje, zaburzenia koncentracji; bóle głowy; bóle mięśni oraz ogólne złe samopoczucie. Inne z kolei, cierpią na nadmierną potliwość, kołatanie serca; uderzenia gorąca czy trudności z zasypianiem. Wiele osób sięga w tym czasie po suplementy diety, które są w stanie poprawić jakość życia i funkcjonowania na co dzień, zmniejszyć poczucie zmęczenia oraz dodają energii do wykonywania codziennych obowiązków, wspomagają sprawność fizyczną i umysłową oraz zmniejszają skutki intensywnego wysiłku fizycznego.

About the Author

You may also like these