Odżywki białkowe – co trzeba o nich wiedzieć?

odzywka białkowa dla sportowców

Odżywki białkowe stosowane są przede wszystkim przez sportowców. Uzupełniają one dietę w szybko przyswajalne białko. Jest to niezwykle ważny składnik dla osób uprawiających sport. Białko odpowiada za przyrost masy mięśniowej oraz za regenerację organizmu.

Skład odżywek białkowych

Jak można się domyślić odżywki białkowe mają w swoim składzie przede wszystkim białko. Jednak nie jest to jedyny składnik. W odżywkach obecne są także tłuszcze, węglowodany, woda, witaminy oraz składniki mineralne. Białko jestem jeden składnikiem przeważającym. To aż ok. 90% składu odżywki.

Dla kogo odżywki białkowe?

Jak wspomniano, białko dla sportowców jest bardzo ważne. Dlatego to właśnie sportowcy najczęściej sięgają po odżywki białkowe. Główną zaletą białka jest to, iż skutecznie wpływa ono na regenerację mięśni. To przekłada się na zwiększoną wytrzymałość sportowca. Nie traci on także energii. Jednak nie tylko sportowcy sięgają po odżywki białkowe. Jest to produkt polecany także tym osobą, które cierpią na niedobory białka w organizmie. Polecane są także tym, którzy mają problemy z trawieniem mięsa.

Jak stosować odżywki białkowe?

Odżywki białkowe powinny być spożywane przez osoby, które trenują przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. W takim przypadku spożywana powinna być jedna dawka odżywki po każdym treningu. W przypadku osób trenujących częściej mogą być to dwie dawki po każdym treningu. Jeśli zależy nam na zwiększeniu masy mięśniowej najlepiej jest spożywać serwatkowe białko dla sportowców. Jeśli natomiast komuś zależy na zrzuceniu kilku kilogramów, to lepszym wyborem będzie izolat białkowy.

About the Author

You may also like these