Porównanie ciśnieniomierza elektronicznego z tradycyjnym

ciśnieniomierz

Problemy z ciśnieniem dotykają obecnie bardzo wielu osób. Jest to najczęściej diagnozowana choroba. Dotyka ona zarówno osoby młode jak i seniorów. Choroba jest niebezpieczna, ponieważ często przebiega bez objawów i dowiadujemy się o niej w momencie kiedy da o sobie znać. Często wówczas już jest za późno i może wywołać nieodwracalne uszkodzenia w naszym ciele. Nieleczone nadciśnienie tętnicze prowadzi do miażdżycy, zawałów serca oraz w najgorszym wypadku udarów. Z tego powodu regularne mierzenie ciśnienia jest bardzo ważnym elementem dbania o własne zdrowie.

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór urządzeń do mierzenia ciśnienia. Różnią się one zarówno samym sposobem mierzenia jak i technologią. Jeżeli chcecie poznać różnice pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, to zapraszam do dalszej lektury. Podstawowy podział to ciśnieniomierze tradycyjne i elektroniczne, drugi podział to miejsce pomiaru. Do dyspozycji jest ciśnieniomierz naramienny i nadgarstkowy.

Ciśnieniomierze tradycyjne a elektroniczne

ciśnieniomierz

Ciśnieniomierze tradycyjne zwane również manualnymi wydają się reliktem z przeszłości, jednak nadal możemy spotkać je w szpitalach j przychodniach lekarskich. Dlaczego tak jest? Ciśnieniomierz ten jest trudniejszy w obsłudze, ale jest on najdokładniejszy jeżeli chodzi i wykonywany pomiar. Jednak dla osób, które muszą ciągle monitorować ciśnienie przeszkodą np. w podróży może być jego rozmiar.

Drugim rozwiązaniem jest ciśnieniomierz elektroniczny. Jest on chętnie wybierany przez młodszych użytkowników, ponieważ jest bardzo łatwy w obsłudze. Dzięki niewielkim rozmiarom bez problemu możemy zabrać go w podróż. Jeżeli cenimy sobie prostotę, to najlepszym rozwiązaniem będzie ciśnieniomierz elektroniczny.

Jeżeli mamy wątpliwości, czy pokazuje on prawidłowe wartości pomiaru, zawsze możemy pójść z nim do przychodni i porównać pomiar wykonany przez lekarza z pomiarem naszym ciśnieniomierzem.