Preparaty na opryszczkę

Naprawdę skuteczny sposób na opryszczkę

Opryszczka zwykle pojawia się nagle w najmniej spodziewanym momencie. Bywa sygnałem przemęczenia i stresu. Jeżeli jest się nosicielem wirusa opryszczki, aktywuje się on właśnie wtedy, gdy organizm jest mocno osłabiony lub przeciążony. Tak zwane zimno wygląda niezwykle nieestetycznie, ale może powodować również poważne problemy na przykład z jedzeniem czy piciem. Opryszczkowe zmiany mogą pojawić się bowiem nie tylko na ustach, ale również na dziąsłach czy podniebienia.

Domowe sposoby na opryszczkę

Jeżeli chodzi o domowe sposoby na opryszczkę to niestety nie ma ich zbyt wiele. Jeżeli tylko poczuje się pierwszy mrowienie warg, które może być sygnałem wykluwającej się opryszczki, warto to miejsce bardzo mocno natrzeć zwykłą solą kuchenną. Sól działa antyseptycznie i zwyczajnie niszczy bakterie i wirusy. Może pomóc w poradzeniu sobie z pierwszymi objawami, ale jeżeli dojdzie już do dużych zmian, sól na pewno będzie zbyt słabym lekarstwem.

Plasterki na opryszczkę

Kolejny sposób to plasterki na opryszczkę, które pozwalają zamaskować brzydkie zmiany oraz leczą je. Takie plasterki można nawet ukryć pod warstwą makijażu, ale to już opcja dla osób mających wprawę. Poza plasterkami, inne skuteczne preparaty na opryszczkę to na przykład klasyczna maść na opryszczkę z apteki. Można polecić tutaj chociażby Zovirax, który trzeba jednak stosować pod kontrolą lekarza i z dużą ostrożnością. Opryszczka bywa problemem nawracającym, Dlatego warto po prostu wzmacniać w swój organizm i w okresach silnego przemęczenia dbać o siebie. Bardzo newralgiczny czas to wczesna jesień oraz wczesną wiosną, gdy należy prowadzić kuracje wzmacniające.

Skuteczne preparaty na opryszczkę dostępne pod adresem: https://www.aptekagalen.pl/opryszczka-i-zajady

About the Author

You may also like these