Reżim posiłkowy główną bronią przeciwko cukrzycy

glukometr mierzenie cukru po posiłku

Cukrzycy lepiej nie dać szansy się rozwinąć, ale gdy już się pojawi, warto walczyć z nią systemowo i na wielu frontach. Dlatego też warto monitorować dwie rzeczy- są to poziom cukru po jedzeniu i jego nagły wzrost we krwi, Kontrolując te dwa czynniki łatwiej okiełznać cukrzycę.

Jak zapobiec nagłym wzrostom cukru?

Są na to dwa sposoby, pierwszy to uprawiać regularnie aktywność fizyczną- może to być jazda na rowerze lub wyczerpujący spacer, który z pewnością nie pozwoli na niekontrolowany wzrost cukru we krwi. Drugi to po prostu dieta bogata w warzywa, ryby, pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż i płatki owsiane. Ona również będzie solidną zaporą dla zgubnego wzrostu cukru we krwi i nie pozwoli mu w ogóle dojść do głosu.

Kiedy najlepiej dokonywać pomiaru poziomu cukru po jedzeniu?

Najlepiej zrobić to w dwie godziny po zjedzeniu posiłku. To wystarczający odstęp czasowy, który nie zaburzy miarodajności wykonanego pomiaru. Natomiast rano najlepiej zmierzyć cukier jeszcze przed spożyciem czegokolwiek, na czczo.

Co jeszcze trwale zapobiega nagłym wzrostom cukru?

Na pewno zażywanie regularnie leków przeciwcukrzycowych. Farmakologia połączona z odpowiednią dietą daje naprawdę pozytywne rezultaty. Wyniki badań cukrzyka są o niebo lepsze, a co najważniejsze sam chory odczuwa znaczną poprawę. W walce z cukrzycą przydaje się również indeks glikemiczny, który podpowie, jak przygotować zdrowe i pozbawione dużej ilości cukru posiłki.

About the Author

You may also like these