Rola mleka w życiu dziecka

bank mleka

Mleko matki to najważniejszy pokarm każdego niemowlaka w pierwszych miesiącach życia. Niestety zdarza się, że niektóre matki nie mogą karmić swojej pociechy własnym mlekiem. Mleko kobiety zawiera kwasy nienasycone, które wspomagają rozwój narządów. To szczególnie ważne w przypadku wcześniaków. Na szczęście dziecko może skorzystać z pokarmu oferowanego przez inną kobietę. Warto jednak stawiać na sprawdzone placówki zajmujące się przechowywaniem mleka.

Skąd wziąć mleko dla niemowlaka?

Wiele kobiet posiadających własne dziecko podejmuje decyzję o chęci oddania części pokarmu dla potrzebujących dzieci. Wówczas kobieta taka powinna udać się do banku mleka. To specjalna placówka zajmująca się przechowywaniem pokarmów dla dzieci.

Banki mleka bardzo dokładnie sprawdzają potencjalne dawczynie. Dlatego pokarm znajdujący się w banku mleka jest najlepszy jakościowo. Potrzebujące dziecko może skorzystać z pokarmu znajdującego się w banku mleka.

W przypadku otrzymywania naturalnego mleka ludzkiego, pierwszeństwo mają wcześniaki. W końcu to ich organizm jest narażony najbardziej. Przeciwciała znajdujące się w kobiecym mleku chronią dziecko przez najróżniejszymi bakteriami i wirusami.

bank mleka

Dawczynie to podstawa

By banki mleka mogły funkcjonować, niezbędne są dawczynie. Kobiety decydujące się charytatywnie przekazać część swojego mleka zostają bardzo dokładnie przebadane. Specjaliści przeprowadzają również z kandydatkami wywiad.

Kobieta zostająca dawczynią nie może palić papierosów. Nie może również spożywać zbyt dużych ilości kofeiny. Mleko dostarczane przez kobiety musi być również odciągane i przechowywane w odpowiedni sposób. Dlatego właśnie potencjalne dawczynie dostają przeszkolone w temacie odpowiedniego pozyskiwania pokarmu.

Nie każde dziecko ma możliwość odżywiania się mlekiem własnej matki. Nie oznacza to jednak, że niemowlę musi być karmione mlekiem w proszku. Dzięki bankom mleka, dziecko może otrzymywać pełnowartościowe mleko kobiece, które pomoże mu w szybkim rozwoju. Ma to kluczowe znaczenie szczególnie dla dzieci urodzonych przedwcześnie, które często wymagają dodatkowej opieki.

About the Author

You may also like these