Skąd pochodzi nazwa Gorilla Glue?

gorilla glue

Gorilla Glue to jedna z odmian marihuany, jaka wywodzi się z USA. Została stworzona przez dwóch mężczyzn, którzy postanowili działać pod pseudonimami. Założyli własną firmę, ciesząc się ogromnym sukcesem. Po pewnym czasie podobne wyroby zaczęły też tworzyć inne firmy, co nie zyskało aprobaty twórców. Czym cechuje się Gorilla Glue? Skąd wywodzi się ta nazwa?

Gorilla Glue

Powstawanie podróbek tej odmiany konopi generowało spore zyski dla firm i odbierało go prawdziwym twórcom. To z kolei doprowadziło do pierwszych w historii pozwów, jakie związane były z tą odmianą marihuany. Firma GG Strains wystawiła wiele takich pozwów, a część z nich trwa do dziś. Skutkiem ubocznym jest fakt, że oryginalni twórcy nie mogą używać nazwy Gorilla Glue jako podstawowej do swoich odmian. Zastąpili ją więc GG4 lub Original Glue. Obecnie każda odmiana Gorilla Glue jest znana ze swojej mocy i wyrazistego smaku. Przypomina nieco cytrusy, a aromat jest bardzo mocny. 

Skąd pochodzi nazwa?

Co ciekawe, nazwa Gorilla Glue wywodzi się z kombinacji kilku czynników. Słowo Gorilla odwołuje się do tego, że goryl jest największym i najsilniejszym przedstawicielem małp człekokształtnych, co ma wiązać się z mocą tej odmiany marihuany. Jeśli chodzi o słowo Glue, ma ono znaczenie w dwóch aspektach. Pierwszy z nich dotyczy tego, że po zapaleniu produkt sprawia, że jesteśmy przyklejeni do kanapy. Kolejny czynnik dotyczy tego, że roślina podczas wzrostu generuje sporo żywicy – wystarczy ją dotknąć, a ręce bardzo szybko się skleją, niczym za sprawą kleju super-glue. Ta ciekawa kombinacja szybko zyskała zachwyt wśród odbiorców z całego świata. 

About the Author

You may also like these