Skuteczność w walce przed koronawirusem

Niestety maseczki stały się już naszą codziennością i stałym elementem garderoby. Reklamy ciągle namawiają nas na zakup nowych maseczek, które mają być skuteczne w walce z koronawirusem. Niestety nie wszystkie maseczki spełniają swoje zadanie. Warto przyjrzeć się klasom maseczek i zobaczyć, które rzeczywiście są w stanie uchronić nasze zdrowie.

Maseczki klasy FFP2

Przede wszystkim maseczki FFP2 to maseczki wielorazowe. W obecnej sytuacji, gdy maseczkę należy nosić prawie cały czas, jednorazowe praktycznie się nie sprawdzają. Najzwyczajniej się to nie opłaca. Maseczki FFP2 apteka (https://www.aptekagalen.pl/maska-ochronna-polfiltrujaca-kn95-ffp2-1szt) – właśnie tam możemy je kupić. Oprócz posiadania zalety jaką jest wielokrotność użytku, wspomnieć trzeba o filtracji. Maseczki FFP2 zostały poddane wielu badaniom, które wykazały, że poziom filtrowanego powietrza to minimalnie 94%, a zazwyczaj dochodzi do 99%. Jest to bardzo skuteczna bariera dla mikrokropli, w których może przenosić się koronawirus. Dodatkowo metalowy drucik na nos sprawia, że maseczka ta idealnie dopasowuje się do twarzy. Nic nie odstaje, więc mamy gwarancję, że powietrze którym oddychamy jest bardzo dobrze przefiltrowane i maseczka spełnia swoją funkcję.

Noszenie ma znaczenie

Podczas użytkowania maseczki pamiętajmy o wszystkich zasadach jej noszenia. Zakładanie maseczki pod brodą czy nosem nie daje kompletnie nic i w żaden sposób nie ochroni nas przed koronawirusem. Pamiętajmy, by założyć maseczkę w taki sposób, by idealnie przylegała do naszej twarzy. Chronimy w ten sposób siebie oraz osoby dookoła, które mogą być w grupie wysokiego ryzyka.

About the Author

You may also like these