Suplementy witaminowe dla kobiet

Kobiety różnią się od mężczyzn pod względem zapotrzebowania na witaminy i minerały. Szukając odpowiedniej suplementacji, kobiety powinny wybierać takie preparaty, które są dla nich dedykowane. Zawierają one odpowiednie składniki w optymalnej dawce.

Kompleksowy zestaw witamin i minerałów

Dzienne zapotrzebowanie kobiecego organizmu na większość najważniejszych składników zapewnia kompleksowy zestaw witamin i minerałów. Takie suplementy witaminowe dodają energii, wspomagają pracę układu immunologicznego, wspierają pracę mózgu i poprawiają koncentrację.

Wystarczy już jedna tabletka dziennie, by uzupełnić dietę i zapobiec powstaniu niedoborów. Jednak suplement diety nie może zastąpić zdrowego posiłku, może być jego uzupełnieniem.

Zbilansowana dieta to podstawa

Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia. Dlatego ważne jest, aby każdego dnia spożywać świeże owoce i warzywa, chudy nabiał, produkty zbożowe i mięso dostarczające organizmowi białko.

Przygotowując codzienny posiłek nie wiesz, ile witamin i minerałów faktycznie znajduje się w jego składnikach. Nie możesz mieć również pewności, że zostaną one przyswojone. Suplementy uzupełniają dietę w witaminy i minerały, które są w nich w łatwo przyswajalnej formie.

About the Author

You may also like these