Susz CBD

W Polsce można legalnie korzystać z konopi. Tak, to prawda. Choć dla wielu osób może to być szokująca informacja, to jednakże polskie prawodawstwo dopuszcza sięganie po produkty z tej rośliny, w tym susz CBD. Warto jednakże pamiętać, że mowa tutaj o odmianach konopi zawierających śladowe ilości odurzającego THC, a nie o najbardziej znanym indyjskim gatunku.

Po co komu susz CBD?

W konopiach wszystkich gatunków zawartych jest wiele substancji, które oddziałują na organizm. Choć najwięcej osób kojarzy konopie przede wszystkim z marihuaną i jej narkotycznymi właściwościami, to jednakże na tym nie kończą się konopne właściwości. Wewnątrz liści rośliny zawarte bowiem są także kannabinoidy (w skrócie CBD), będące substancjami o zbawiennym wpływie na zdrowie ludzkiego organizmu, jednakże nie posiadającymi charakteru odurzającego.

Substancje te stosowane są przede wszystkim w profilaktyce i zwalczaniu objawów chorób neurologicznych, w tym przede wszystkim padaczki, we wszystkich jej odmianach. Działanie prozdrowotne potwierdzone jest wieloma badaniami naukowymi, choć trzeba przyznać, że wciąż wiele osób nie jest przekonanych do takiego faktu, a co za tym idzie susz CBD również wywołuje kontrowersje.

Co robi się z suszem CBD?

Stosowanie suszu konopnego polega przede wszystkim na wydobyciu z niej kannabinoidów. W tym celu susz musi zostać poddany działaniu wysokiej temperatury. Najpopularniejszym sposobem do tego celu jest zrobienie z suszu papierosa, a następnie jego zapalenie. Można również skorzystać ze specjalnego urządzenia, jakim jest waporyzator.

About the Author

You may also like these