Susz konopny CBD – co to takiego i jak go stosować?

susz konopny

Jakiś czas temu Polska dołączyła do krajów, w których można legalnie nabyć susz konopny CBD. Od tego czasu staje się on coraz bardziej popularny i stale powiększa swoją liczbę użytkowników. Czy warto stosować susz CBD? Dla kogo przeznaczony jest ten produkt? W jaki sposób należy go używać? Jakim działaniem charakteryzuje się susz CBD? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Czym jest susz CBD i jak go stosować?

CBD susz to nic innego jak ususzone liście dobrze wszystkim znanych konopi, nieposiadających jednak żadnych psychoaktywnych właściwości, za które odpowiada THC. W Polsce wszelkie produkty CBD są więc w pełni legalne i można stosować je do woli. Susz roślinny CBD można nabyć w specjalnie przeznaczonych do tego punktach, które bardzo często znajdują się w galeriach handlowych. Do ich zakupu nie potrzeba żadnych specjalnych zaświadczeń. Tego typu susz konopny przeznaczony jest do stosowania najczęściej za pomocą tzw. waporyzatora, czyli specjalnego sprzętu, który podgrzewa susz i wytwarza z niego parę wodną. Palenie tego typu produktu nie jest wskazane, gdyż poprzez proces spalania wytwarzane są substancje smoliste niekorzystne dla zdrowia.

Jakie właściwości posiada CBD susz?

Susz konopny CBD może pochwalić się wieloma właściwościami, których nie przyniesie stosowanie żadnej innej substancji. Przede wszystkim CDB ma działanie silnie odprężające i relaksujące. Łagodzi również stany lękowe oraz wpływa pozytywnie na nastrój, jest pomoce także przy leczeniu depresji klinicznej. Działa ono również przeciwbólowo, przeciwzapalnie i znacznie łagodzi przebieg wielu poważnych chorób takich jak: nowotwory, stwardnienie rozsiane, epilepsja, cukrzyca czy choroby mięśnia sercowego.