Świetlik lekarski na problemy z piekącymi oczami

świetlik na bolące oczy

Świetlik lekarski jest składnikiem kosmetyków chroniących spojówkę, jak i w skład preparatów, których głównym zadaniem jest pielęgnacja delikatnej skóry znajdującej się w okolicach oczu. Kosmetyki stosowane na skórę okalającą oczy muszą być delikatne: zarówno jeśli chodzi o ich konsystencję, jak i formę wchłaniania. Najczęściej mają formę delikatnego kremu lub lekkiego żelu. Ze względu na swoją nieinwazyjne działanie, kosmetyki do oczu stosuje się na powieki oraz na skórę znajdującą się bezpośrednio pod oczami. Świetlik lekarski zawarty w tych substancjach skutecznie wycisza, regeneruje, odświeża i relaksuje. Substancje lecznicze zawarte w wyciągach ze świetlika mają działanie odbudowujące oraz przeciwzapalne.

Czynniki szkodliwe działające na nasze oczy, z którymi musi poradzić sobie świetlik lekarski, to przede wszystkim drażniące działanie pyłów, promieniowanie słoneczne, suche i naelektryzowane pole wokół monitora komputera. Dodatkowo, oczom szkodzi coraz wyraźnie odczuwalny w polskich miastach smog. Długotrwałe przebywanie w dymie papierosowym również robi swoje. Osoby pracujące w niekorzystnych dla oczu środowiskach powinny zadbać o profilaktykę i kupować kosmetyki zawierające wyciągi ze świetlika.

Następnym etapem jest ich regularne stosowanie: jeśli będziemy używać kropli do oczu z tym składnikiem jedynie raz na jakiś czas lub tylko wtedy, gdy nas zabolą oczy, wówczas pozbawimy się szansy na prawdziwą, długotrwałą poprawę.

Kosmetyki lub okłady ze świetlika lekarskiego warto stosować wieczorem, gdy nasze oczy są najbardziej zmęczone. Kobiety stosujące okłady lub kosmetyki ze świetlikiem powinny dokładnie zmyć makijaż przed aplikacją preparatu. Od razu po nałożeniu poczujemy, że nasze oczy odpoczywają. Po długotrwałym stosowaniu takich preparatów może okazać się nawet, że poprawia się jakość widzenia.

About the Author

You may also like these