USG tarczycy – badanie, które może uratować życie

Tarczycy to narząd, który pełni wiele funkcji za sprawą wydzielania dużej ilości kluczowych dla organizmu hormonów, jednak jej choroby często wykrywane są zbyt późno. Nawet w przypadku słabych objawów, mogących świadczyć o zaburzeniach tego narządu, powinno się niezwłocznie przeprowadzić między innymi USG tarczycy.

Jak objawiają się choroby tarczycy?

Zaburzenia tarczycy potrafią być zgubne w skutkach, jednak dobrą wiadomością dla wielu osób jest to, że pojawiają się one o wiele wcześniej przed mocnym uderzeniem choroby, więc należy po prostu śledzić swój organizm i w odpowiednim momencie zareagować, udając się właśnie USG tarczycy Białystok.

Przy zaburzeniach pracy tego narządu ma się najczęściej do czynienia przede wszystkim z chronicznym zmęczeniem i zaburzeniami snu, a z czasem potrafią pojawić się też poważne problemy z układem pokarmowym i spore wahania wagi. Te wszystkie objawy powinny stanowić bodziec do odbycia wizyty u lekarza i zapisania się na USG tarczycy.

Czy badanie tarczycy jest bezpieczne?

Takie badanie tarczycy jest nieinwazyjne i nie ma ku niemu żadnych przeciwwskazań, dlatego też nie należy się go obawiać, a można być mu poddawanym nawet z dużą częstotliwością. Chociaż standardowo przeprowadzane jest ono co 3 lata, w przypadku zdiagnozowania zaburzeń narządu są one znacznie częstsze.