Wirus Sars Cov 2 i jego objawy

Wirus Sars Cov 2 jest czynnikiem chorobotwórczym, jaki należy do koronawirusów. Obecnie są spotykane różne przykłady choroby, gdyż patogeny RNA wywołują przeziębienia i schorzenia układu oddechowego. Czym jest Covid 19? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Kiedy zgłosić się do lekarza?

Czym jest Covid 19?

Sars w Chinach
Dowiedz się więcej o sars cov 2 z artykułu Dragon Mask

Koronawirus Sars Cov 2 wywołuje chorobę Sars, czyli zespół ciężkiej niewydolności oddechowej, jak i ostrą chorobę zakaźną dróg oddechowych. Jeśli chodzi o Covid 19, jest to nazwa choroby układu oddechowego, jaka powstaje przez koronawirusa. Głównymi objawami są tutaj suchy kaszel, gorączka, osłabienie, problemu z oddychaniem, bóle mięśni i zmęczenie. Rzadziej pojawiają się też inne symptomy, jakimi są katar, ból gardła lub biegunka. Każdy z tych objawów odznacza się różnym nasileniem w zależności od danego pacjenta. Niekiedy choroba rozwija się nawet bezobjawowo.

Wirus Sars Cov 2

Wirus Sars Cov 2 dotarł do naszego kraju na początku 2020 roku. Od tamtej pory wiele osób boi się zakażenia. Systematycznie wprowadzane są obostrzenia i zalecenia, takie jak noszenie maseczek, częste odkażanie rąk, czy ograniczenie ilości osób znajdujących się w sklepie. Przestrzeganie zaleceń może dać wiele korzyści i sprawi, że zniwelujemy ryzyko zarażenia się chorobą. Jeśli zauważymy u siebie powyższe objawy, warto od razu udać się do lekarza.