Witamina B15- panaceum na wiele chorób

Każdy z nas chciałby cieszyć się zdrowiem i urodą przez długie lata. Niemniej stan naszego zdrowia to przede wszystkim wypadkowa trzech czynników. Pierwszym są oczywiście geny. Drugim tryb życia i odpowiednia dieta, a trzecim odpowiednia suplementacja. W zachowaniu życiowego wigoru pomoże regularne przyjmowanie witaminy B15.

O czym należy pamiętać, zażywając kwas pangamowy?

najlepsza witamina b15Nie wolno przyjmować witaminy B15 podczas terapii antybiotykowej. Jest to surowo zabronione, ponieważ suplement ten wchodzi w interakcję z innymi związkami. Witamina B15 magazynowana jest w wątrobie, więc na jej całkowite usunięcie z organizmu potrzeba więcej czasu. Poza tym kwas pangamowy- zanim zostanie wydalony z organizmu, zmienia się w kilka związków chemicznych, więc lepiej nie ryzykować i nie łączyć go z antybiotykami.

Jakie korzyści płyną ze stosowania witaminy B15?

Witamina ta jest zalecana osobom cierpiącym na drżenie mięśni i padaczkę. Dzieje się tak dlatego, iż blokuje ona drgawki i poprawia ogólne ukrwienie całego mózgu. Dzięki temu ataki padaczki stają się rzadsze i mniej intensywne. Pod wpływem działania witaminy B15 układ immunologiczny chorego staje się silniejszy, przez co nie łapią go infekcję. Poza tym u osób regularnie stosujących ten antyoksydant zaobserwowano, po pierwsze usprawnienie procesów myślowych. Osoby te oprócz ogólnej bystrości umysłu stały się bardziej otwarte w kontaktach z innymi.

Nie do końca wiadomo, czy to zasługa witaminy B15, czy ogólnej poprawy nastroju. Ponadto badania wykazały, iż kwas pangamowy ułatwia regenerację tkanki łącznej, mięśniowej i chrzęstnej. To świetna wiadomość dla chorych, którzy zmagają się z problemami kostno- stawowymi. Dzięki leczniczym właściwościom witaminy B15 będą mogli ograniczyć przyjmowanie środków przeciwbólowych. Oczywiście poprawa nie nastąpi od razu, ale to cecha charakterystyczna każdego leku czy suplementu.

About the Author

You may also like these