Witaminy na włosy i paznokcie — naturalne i syntetyczne

Aby nasze włosy i paznokcie było piękne i silne, należy odżywiać je w odpowiedni sposób. Oczywiście na wygląd paznokci i włosów ogromny wpływ mają uwarunkowania genetyczne, stan gospodarki hormonalnej oraz dieta. Niemniej jednak stosowanie odpowiednich kosmetyków i suplementów może przyczynić się do znaczącej poprawi kondycji włosów i paznokci. Czym zatem je odżywiać, aby były silne i zdrowe?

Zbilansowana dieta to podstawa

Witaminy i minerały, którymi odżywia się nasz organizm, w zdecydowanej większości pochodzą z pokarmu, który spożywamy. Istnieją oczywiście także inne sposoby absorpcji witamin, jak choćby przyswajanie witaminy D z promieni słonecznych poprzez skórę. Niemniej jednak to właśnie od naszej diety w dużej mierze zależy wygląd naszej skóry, paznokci czy włosów.

Odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli nam uniknąć deficytu witaminowego. Są jednak osoby, które świadomie decydują się na odrzucenie pewnych pokarmów, takich jak mięso, czy inne produkty pochodzenia zwierzęcego. W takiej sytuacji należy regularnie uzupełniać niedobory w sposób naturalny bądź syntetyczny.

Witaminy na włosy i paznokcie

Dieta uboga w składniki odżywcze wymaga od nas suplementacji, jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie i zdrowej kondycji naszych włosów i paznokci. Z pomocą dobrego dietetyka lub osoby mającej ogromną wiedzę na temat składników odżywczych zawartych w poszczególnych produktach, możemy dopasować dietę w sposób, który pozwoli nam uzupełnić deficyty witaminowe.

Kiedy jednak nie jest to możliwe, a organizm stanowczo domaga się pewnych składników odżywczych, wysyłając nam niezbyt przyjemne sygnały, warto zdecydować się na suplementację witamin w formie leku z apteki. Na rynku istnieje spory wybór wszelkiego rodzaju suplementów będących mieszankami różnych składników odżywczych, także tych pochodzenia naturalnego, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na kondycję włosów i paznokci. Należy jednak pamiętać o tym, że witaminy na włosy i paznokcie dają efekty tylko wtedy, kiedy są zażywane regularnie.

About the Author

You may also like these