Z czym jeść nasiona konopi?

nasiona cbd

Konopia siewna to produkt, po który sięga coraz więcej osób. Przede wszystkim ze względów na lecznicze właściwości tych nasion. Ich spożywanie nie jest żadnym problemem. Mogą stanowić dodatek do wielu potraw.

Dlaczego warto?

To co przede wszystkim charakteryzuje nasiona konopii to przede wszystkim bardzo dobra proporcja kwasów omega-6 oraz omega-3 (zobacz w sklepie online). Kwasy te są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są niezbędne dla naszego zdrowia. Nasiona konopi są nie tylko bogate w kwasy omega, ale także zawarta w nich proporcja tych kwasów jest bardzo dobra. Wynosi ona 3:1 w stosunku omega-6 do omega-3. Dlaczego kwasy omega są tak ważne dla organizmu? Przede wszystkim skutecznie zmniejszają one ryzyko zawału serca oraz powstawaniu zakrzepów. Ponadto obniżają poziom cholesterolu i ogólnie pozytywnie wpływają na prawidłową pracę serca. Prawidłowa ilość kwasów omega wpływa także na prawidłowy i zdrowy wygląd skóry.

Jak jeść?

Nasiona konopi dostępne są w trzech formach. Mogą być to zmielone ziarna lub ziarna łuskane oraz niełuskane. Niezależnie od tego jaką formę nasion się wybierze to bardzo dobrze pasują one jako dodatek do bardzo wielu potraw. Mogą być to np. sałatki. Nasiona mogą stanowić także dodatek choćby do kanapek. Może je także spożywać także po prostu jako przekąskę. Co ważne możliwa jest produkcja mąki z ziaren konopi. Dlatego w sklepach ze zdrową żywnością znaleźć można wiele produktów na bazie nasion konopi. Przykładem może być makaron konopny. Dużą popularnością cieszy się także olej konopny, który ma wiele zastosowań w kuchni.

About the Author

You may also like these