Zakupy w sklepie zielarskim przed sezonem przeziębień

naturalne ziołolecznictwo na codzień

Czas przeziębień to jeden z najtrudniejszych okresów w roku dla organizmu. Kiedy wokół wszyscy kasłają i smarkają, choroby można złapać dosłownie wszędzie, wystarczy stanąć obok kogoś chorego na przystanku autobusowym, albo w kolejce w sklepie. Warto zatem mieć w domu zapas przydatnych ziół, które pomagają w radzeniu sobie z infekcjami.

Sklep zielarski i zakupy przed sezonem przeziębień

Co warto kupić w sklepie zielarskim, co pomoże radzić sobie z infekcjami zarówno tymi wirusowymi, jak też bakteryjnymi? Tak naprawdę jest tam cały arsenał doskonałych środków, które czasami lepiej poradzą sobie z drobnoustrojami niż leki z apteki. Z pewnością warto zaopatrzyć się tam różnego rodzaju zioła, które posłużą do przygotowania naparów, pomagających na przykład w czasie gorączki. Można kupić gotowe mieszanki ziół, albo zdecydować się na zakup tradycyjnie kwiatu lipy, czarnego bzu albo liści dzikich malin. Tego typu ziół nigdy za dużo w domu. Warto zaopatrzyć się też większą ilość suszonego majeranku, który jest to również ziołem przydatnym w czasie chorób. Na katar fantastycznie pomaga maść majerankowa, napary z majeranku działają zaś rozgrzewająco.

Aromaterapia

Poza tym w sklepie zielarskim (poznaj szczegóły) dobrze jest zaopatrzyć się w różnego rodzaju olejki eteryczne i aromaterapeutyczne, które również stosuje się w czasie przeziębień. Można wykonywać z ich dodatkiem inhalacje, można delikatnie nacierać nimi skórę, by w ten sposób pobudzić krążenie krwi, ale też ułatwić sobie oddychanie. Szczególnie warto polecić tutaj na przykład olejek z drzewa herbacianego albo olejek eukaliptusowy. To właśnie one stanowią broń w walce z męczącym katarem. Poza tym na pewno warto kupić sobie również olejek z rokitnika, który warto przyjmować w celu wzmocnienia odporności. A zatem sklep zielarski to miejsce, w którym doskonałym specyfików do walki z chorobami naprawdę nie brakuje.

About the Author

You may also like these