Zioła na apetyt – ciekawe propozycje

zioła na apetyt

Przewlekły brak apetytu może być nie tylko objawem, ale także przyczyną wielu schorzeń i chorób. Często długotrwały brak apetytu jest powodem bólu brzucha, czy też osłabienia. Jest to dosyć poważna dolegliwość, która w znacznym stopniu może wpłynąć na samopoczucie, zdolności poznawcze, a także kondycję. Jeżeli brak apetytu utrzymuje się przez dłuższy czas dobrym pomysłem jest wypróbowanie picia naparów z ziół, które działają subtelnie, ale skutecznie przywracając chęć do jedzenia.

Jakie zioła na apetyt warto wypróbować?

W sklepach zielarskich można znaleźć wiele różnego rodzaju ziół na apetyt, które wpływają pozytywnie na apetyt. Warto wypróbować między innymi napary z takich ziół, jak:

• drapacz lekarski – roślina ta pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz żółci. Jest ona stosowana w przypadku zaburzeń łaknienia. Co więcej, picie naparu z drapacza lekarskiego działa moczopędnie oraz oczyszcza organizm z toksyn,
  • bobrek trójlistny – jest to roślina o gorzkim smaku, która wpływa pozytywnie na niewydolność wydzielniczą żołądka. Picie naparu z bobrka trójlistnego może pomóc w zwalczaniu stanów skurczowych żołądka oraz jelit. Co więcej, napar z opisywanej rośliny dodaje energii,
  • arcydzięgiel lekarski – roślina o mocnym zapachu i smaku. Picie naparu z arcydzięgla lekarskiego ma pozytywny wpływ na procesy trawienne.

Zioła na apetyt – co warto wiedzieć?

Brak apetytu może dotyczyć osób w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz osoby starsze. Należy pamiętać, iż przed rozpoczęciem kuracji ziołowej warto zasięgnąć porady lekarza i dobrać odpowiednie zioła odpowiednio do danego pacjenta.