Zioła przeciwko depresji? Tylko dziurawiec zwyczajny

dziurawiec

Depresja staje się coraz powszechniejszą i coraz niebezpieczniejszą chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Jest niezwykle trudna w leczeniu i diagnozowaniu. Wielu cierpiących na nią ludzi nie wie, że ją ma i boi się iść do lekarza specjalisty po pomoc. Czasem z niewiedzy, czasem ze wstydu, a czasem z powodu braku wiary w możliwość uzyskania pomocy.
Warto w takich wypadkach sięgnąć po sprawdzone ludowe metody i zacząć przyjmować zioła. Zdecydowanie najlepszym z nich jest dziurawiec zwyczajny.

Jak to działa?

Swoje właściwości lecznice dziurawiec zwyczajny (https://www.lekinatury.pl/pl/ziola/dziurawiec-zwyczajny.html) zawdzięcza bardzo bogatemu i niespotykanemu wśród innych ziół składowi.
Znaleźć w nim można przede wszystkim:

– flawonoidy
– bakteriobójcze garbniki
– witaminę A i C
– olejek eteryczny
– pseudohypericynę
– hypercynę

Taki unikalny zestaw składników powoduje, że dziurawiec zwyczajny charakteryzuje się niezwykłymi wręcz właściwościami leczniczymi, często wykorzystywanymi w leczeniu depresji.

Dziurawiec zwyczajny właściwości lecznicze

Poprzez zahamowanie rozkładu neurotransmiterów i monoaminooksydazy w mózgu, dziurawiec zwyczajny wykazuje działanie podobne do inhibitora serotoniny, co pozwala mu na znaczne zmniejszenie i zahamowanie powstawania stanów depresyjnych.
Należy jednak pamiętać, że zioła te można stosować jedynie w przypadku początkowych faz choroby, a nie gdy biedzie ona już w stanie zaawansowanym. Wtedy niestety niezbędna będzie pomoc farmakologiczna.