Zioła zamiast suplementów

melisa lekarska zioło

W dobie dzisiejszych czasów wiele osób bezmyślnie aplikuje sobie codziennie suplementy nie do końca zdając sobie sprawę z tego, że często nie mają one zbyt intensywnego działania. Warto zamienić tabletki na naturalne sposoby wzmacniania organizmu. Zioła przy regularnym stosowaniu działają zdecydowanie skutecznie.

Jak działa Melisa – wnętrze organizmu


Działanie ziela melisy jest powszechnie znane jako uspokajające i rozluźniające. Wdychając cytrynowy zapach olejku lub pijąc napar można zlikwidować lub osłabić przewlekłe bóle głowy, a stres odejdzie w niepamięć poprzez spowolnienie układu nerwowego.

Antybakteryjne i przeciwwirusowe działanie herbatki z melisy działa wspomagająco podczas przeziębień, a witamina C skutecznie uszczelnia naczynia krwionośne, co podnosi odporność organizmu.

Podczas skurczów miesiączkowych lub jelitowych – nawet takich powodujących kolkę – melisa zadziała rozkurczająco i dzięki temu przeciwbólowo. Regularne picie przynajmniej jednej filiżanki melisy dziennie obniża zły cholesterol i przynosi ulgę w gorszym nastroju.

Melisa działanie zewnętrzne


Przemywanie skóry ze zmianami naparem lub olejkiem z melisy sprawi, że opryszczka lub owrzodzenie zmniejszy się lub całkowicie zniknie. W aptece dostępne są też maści melisowe przeznaczone właśnie to wspomagania pozbycia się opryszczki. Warto pamiętać o teście uczuleniowym – jeżeli po zastosowaniu olejku pojawia się świąd i rumień należy odstawić specyfik. O melisie przeczytasz więcej tutaj.

About the Author

You may also like these